Камуфляжна форма
Спочатку, камуфляж - це спеціальний захисний окрас, який використовувався для маскування. Забарвлення міг бути нанесений на одяг, на техніку, на спорудження і т. д.
В кінці 19 століття почала з'являтися і активно використовуватися перша камуфляжна форма. Першопричиною створення форми, яка дозволила б солдатові злитися з місцевістю і стати непомітним для ворога - впровадження гвинтівок в армії країн світу. У ближньому бою яскрава форма потрібна для відмінності однополчанина від противника - маскуватися сенсу не було, а як тільки з'явилася зброя, у якого радіус ураження значно виріс, і підвищилась рухливість армії - логічно виникла ідея маскування.
Перша однотонна камуфляжна форма з'явилася у англійських солдатів у часи превентивної війни проти бурських республік (1899-1902р.)
Закономірний розвиток озброєння після Першої світової війни, яке ставало більш ефективним і небезпечним на далеких відстанях, логічно поставило питання - яким чином максимально замаскувати солдата і зробити невразливим?
Німеччина перша запровадила камуфляжну форму в 1931 для спецчастин: СС, десантні війська, єгеря і т. д. Вона нагадувала "патьоки темно-зеленої води". В подальшому використовувалися різні варіації відтінків зеленого і коричневого з вкрапленнями плям 2х-3х інших кольорів.
До кінця 1944 Німеччина стала лідером на ринку виробництва камуфляжу. Нею були розроблені більше 30-ти кольорів форми. Деякі, з успішних, забарвлень запозичила Армія СРСР, наприклад, "берізка".
Перший камуфляж в Англії - це кілька триколірних комбінацій: зеленого і коричневого. Фарби наносилися у вигляді асиметричних плям, чимось нагадують змащені кистю фарбу, в різних комбінаціях, навіть накладаються один на одного. Камуфляж такого забарвлення поставлявся для підрозділів SAS.
В армії СРСР маскувальні халати застосовувалися тільки диверсантами і розвідниками.
Захисний забарвлення (камуфляж) наносився двома кольорами: основний темно-зелений світло зелений. Малюнок розміщувався плямами і називався "Клякса".
В Швейцарії колір камуфляжу повністю повторював німецький приклад. Швеція розробила свою камуфляжну тканину: темно-зелена, темно-коричнева, світло-коричнева. Завдяки відсутності великої кількості війн - він майже не відомий.
Всі інші країни нинішнього СНД, що брали участь у 2й світовій війні або повторювали успішні напрацювання інших країн або взагалі не використовували камуфляж.
В якості зимового камуфляжу, у солдатів всіх армій була плащ-накидка або халат, комбінезон, яку одягали зверху на форму.
Після "Холодної війни" види камуфляжу було прийнято ділити на наступні кілька типів маскування: ліс, пустеля, джунглі, зима і буш. Кожен тип призначений для своєї природної зони.
Після початку 60-х років розвиток камуфляжній історії пішло доволі непередбачувано.
З'являлося все більше видів камуфляжній забарвлення і малюнків, але принципи не змінювалися до 21 століття.
Цифровий камуфляж, очередная новинка из США. Выглядит как соединения светло-коричневого, рыжего, зеленого и черного цвета следующим способом: все части пятен камуфляжа – это маленькие квадратики, чем-то напоминающие пиксели. Специалисты уверяют в её повышенных маскирующих свойствах.
На данный момент Украинская армия тоже принялась за обновление своей формы на новую форму с пиксельным камуфляжем. Но качество, как всегда хромает на обе ноги. Ведь качественная форма из хороших материалов очень дорогостоящая и её заменяют формой из синтетики для экономии средств. Компания «Днепр-камуфляж» пропонує відмінну форму з якісних і головне натуральних тканин. Сучасний піксельний камуфляж - це прорив у мистецтві маскування.
- Купити камуфляжний одяг будь-якого забарвлення в інтернет-магазині "Дніпро-Камуфляж". Ми пропонуємо кращі ціни!
- Як вибрати військову форму? На що звертати увагу в першу чергу? Про це та інше читайте у новій статті від інтернет-магазину "Дніпро-Камуфляж"